Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TÜRKMENLERİN GÜVENLİĞİ SİZLERE EMANET!

Okunma: 6541

12.08.2017 14:35

Facebook'ta Paylaş

Fırat Kalkanı harekatıyla DAEŞ teröründen kurtarılan bölgede son zamanlarda özellikle de çevredeki olaylar nedeniyle bölgeye çok sayıda yabancının göç etmesinden sonra hırsızlık, yol kesme ve adam kaçırma olayları yaşanmaya başladı.

Bundan birkaç gün önce Cerablus’ta Emniyet Güçleri (Türkiye’de eğitilen Özgür Polisler) ÖSO birlikleri ile yaptığı operasyonla hırsızlık yapan, yol kesen ve adam kaçıran iki çeteyi çökertti. Dün de ilk akşam saatlerinde Havahöyük'ün batısındaki Tileli köyü Kadirli mezrasına 6 kişilik bir grup hırsız baskın yaparak bir evi soymaya çalıştı, ev sahibinin hırsızlara ateş açması ve çevre köylerdeki Türkmenlerin yardımına koşması sonucu hırsızlar bölgeden kaçtı.

Bölgedeki huzur ve istikrarı bozmak isteyen dış güçler ve bölgeyi ele geçirmek isteyen terör örgütü YPG’de bu tür olayların arkasında olabilir dikkatli olunmalı zira bundan birkaç ay önce deşifre olan ve farklı gruplara mensup 60 ajan rejim güçleri ve terör örgütü YPG’ye kaçmıştı. Bölgedeki ÖSO birlikleri ve Özgür Polisler, gece devriyelerini arttırmalı, hırsızlık yapan ve adam kaçıran eşkiyaları yakalayıp cezalandırmalı. Çünkü bölgedeki Türkmenlerin can ve mal güvenliği başta ÖSO ve onun bünyesindeki Türkmen gruplar olmak üzere TSK’ya emanettir.

Etiketler: Suriye, Halep, Fırat Kalkanı, Cerablus, Havahöyük, Tileli, ÖSO, Özgür Polisler, YPG, DAEŞ, TSK, Türkmenler
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin