Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Trump'ın Rusya'ya yaptırımı kaldırma yetkisi elinden alınabilir

ABD’nin yeni Başkanı Donald Trump’ın Rusya’ya yaptırımların kaldırılabileceğine dair verdiği işaretler, senatörleri harekete geçirdi.

Okunma: 933

25.01.2017 14:19

Facebook'ta Paylaş

WASHINGTON (QHA) -

ABD'de Demokrat ve Cumhuriyetçi senatörlerden oluşan bir grup, Başkan Donald Trump’ın Rusya’ya karşı uygulanan yaptırımları kaldırılabilme yetkisini bloke eden yasa tasarısı hazırlamayı planlıyorlar.

ABC televizyon kanalına konuşan Demokrat senatör Chuck Schumer, senatörlerin Trump yönetiminin yaptırımları Rusya’nın nükleer silahların azaltması karşılığında kaldırabileceği konusunda endişe duyduğunu ifade etti.

Schumer, “Yaptırımların kaldırılması Rusya’ya ‘Yoluna devam et, seçimlerimize karışmaya devam et ve daha kötü şeyler yap’ mesajı vermektir. Aynı mesaj Çin ve İran’a da gidecek. Bu da çok kötü olacak” dedi.

Schumer, hazırladıkları tasarıya Cumhuriyetçi Parti’nin ağır toplarından, Rusya karşıtı politikaları ile bilinen senatör John McCain ve Lindsey Graham’ın da destek verdiklerini duyurdu.

Senatör, ayrıca söz konusu yaptırımların Rusya’ya Ukrayna’da sergilediği saldırganlık karşılığında uygulandığını hatırlattı.

Daha önce, ABD Başkanı Donald Trump, Moskova’ya nükleer silahların azaltılması yönünde imzalanacak bir anlaşma karşılığında Rusya'ya yönelik yaptırımların kaldırmaya teklif edeceğini ifade ederek, "Rusya'ya yönelik bazı yaptırımlar var. Bakalım Rusya ile bazı iyi anlaşmalara varabilecek miyiz. Bence nükleer silahlar ciddi ölçüde azaltılmalı. Bu (anlaşmanın) bir parçası" demişti.

QHA

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin