Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Trump, Obama Yönetiminin Esed Rejimine Yönelik Yaptırımlarını Devam Ettirdi

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, Esed rejiminin Suriye halkına yönelik uyguladığı “Vahşi şiddeti ve insan hakları ihlallerini” kınayarak, önceki ABD Başkanı Barack Hussein Obama döneminde Esed rejimine yönelik uygulanan yaptırımların sürdürüleceğini söyledi.

Okunma: 781

11.05.2017 16:13

Facebook'ta Paylaş

ABD Temsilciler Meclisi ve Senatosu’na konuya ilişkin bir mektup gönderen Trump, mektubunda, Esed rejiminin Suriye halkına karşı kullandığı vahşi şiddetin sadece Suriye için değil bütün bölge için tehlikeler doğurduğunu ve bölgede büyük sorunlar yaratacağını vurguladı.

Esed rejiminin kimyasal ve biyolojik silahlar kullanması, Suriye’deki terör örgütlerine destek vermesi ve Lübnan’a müdahale ederek Lübnan hükümetinin etkin çalışmasını engellemesini eleştiren Trump, Esed rejiminin bu tasarruflarının ABD’nın dış siyaseti ve ulusal güvenliğine açık bir tehdit oluşturduğunu dile getirdi.

Trump, mektubunda, son olarak, ABD Yönetiminin Esed rejimine, Suriye halkına karşı yürüttüğü savaşı durdurması, ateşkese uyması ve siyasi çözüm sürecinin işlemesi ile Suriye’ye insani yardım ulaştırılmasının önünü açması çağrısında bulunduğunun altını çizdi.

ABD Yönetimi, daha önce de rejim güçlerinin İdlib’in Han Şeyhun kasabasına yönelik kimyasal saldırısından kısa bir süre sonra Esed rejimine bağlı Bilim Araştırma Merkezi’nde, kimyasal silah geliştiren 271 rejim yetkilisini yaptırım uygulananlar listesine alındığını duyurmuştu.

Etiketler: Suriye, ABD, Trump, Obama, Esed, İdlib, Han Şeyhun, Kimyasal Saldırı, BM,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin