Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Terör örgütü YPG/PKK’nın Münbiç’teki karargahları

Suriye'de terör örgütü PYD/PKK'nın paravan kuruluşu SDG'nin Münbiç’teki karargahları ve kontrol noktaları.

Okunma: 6945

17.01.2018 18:27

Facebook'ta Paylaş

Terör örgütü PYD/PKK'nın paravan kuruluşu SDG'nin Münbiç’te 12 karargahı ve 8 kontrol noktası bulunmaktadır.

KARARGAHLAR:

1- Kültür Merkezi, Terör örgütü YPG/PKK (SDG) askeri ve kültür konferanslarını burada yapmaktadır. Kültür Merkezi çevresinde sürekli kalaşnikof ve uzun namlulu silahlarla nöbet tutan 5 terörist bulunmaktadır.

2- Şebibe (Eski Baas) binası, bu binası kültür merkezinin batısında postahanenin karşısında yer almakta ve kalaşnikof ve 4x4 araçlara sahip 15-30 arası terörist bulunmaktadır. 

3- Güvenlik Müdürlüğü binası (Siyasi Güvenlik), Kent meydanı karşısında Şebibe binası yanındadır. Binada terör örgütüne bağlı 25-30 kişilik zırhlı araçlara sahip birlik bulunmaktadır. 

4- Karkol, Kültür merkezi karşısında yer alan karakolda terör örgütüne bağlı doçka ve 4x4 araçlara sahip 25-30 terörist bulunmaktadır.  

5- Münbiç müftüsü Şeyh Ahmed İsa Muhammed’in evi, Halep yolu üzerinde şeriat okulu yakınlarında bulunan müftünün evinde terör örgütüne bağlı kalaşnikof, M16 ve 4x4 araçlara sahip 25-30 terörist bulunmaktadır.  

6- Ziraat binası, Cerablus yolu üzerinde terminal karşısında yer alan ziraat binasında kalaşnikof, doçka ve 4x4 araçlara sahip 20 terörist bulunmaktadır.


 

7- Silolar binası, binada kalaşnikof, M16, doçka, 4x4 ve zırhlı araçlara sahip yaklaşık 25 terörist bulunmaktadır. 

8- Yem bitkileri binası (Ağlaf), Halep yolu üzerinde bulunan binada kalaşnikof, M16 ve 4x4 araçlara sahip 20 terörist bulunmaktadır.


 

9- Buğday depoları binası, Münbiç-Rakka arasında Cezire yolu üzerinde bulunan depolarda BMP ve zırhlı araçlara sahip yaklaşık 50 terörist bulunmaktadır. 

10- Ebu Kalkal köyü karakolu, karakolda BMP ve 4x4 araçlara sahip 30-35 terörist bulunmaktadı.

11- Um Surj dağı karargahı, Münbiç’in güneyindeki Hasan Ağa köyü yakınlarında bulunan karargahtaki terörist sayısı net olarak bilinmemektedir, terör örgütü dağı eğitim kampı olarak kullanmakta ve kampta çok sayıda tank ve zırhlı araç bulunmaktadır. 

12-  Al Etihad Üniversitesi binası, Halep yolu üzerinde yer alan Üniversitede ağır silahlara, zırhlı ve tanklara sahip 100 terörist bulunmaktadır. 

KONTROL NOKTALARI:

1- Silolar bulvarı kontrol noktası, kontrol noktasında zırhlı ve 4x4 araçlara sahip 15 terörist bulunmaktadır.

2- Münbiç kenti batı girişi kontrol noktası, Halep yolu üzerinde bulunan kontrol noktasında doçka ve zırhlı araçlara sahip 20 terörist bulunmaktadır.

 

3- Yazarlar (Kuttab) bulvarı kontrol noktası, seyyar olan kontrol noktasında doçka ve zırhlı araca sahip 15 terörist bulunmaktadır.

4- Şeria bulvarı kontrol noktası, Şeyh Yahya köyü yolu üzerinde bulunan kontrol noktasında doçka ve 4x4 araçlara sahip 30 terörist bulunmaktadır.

5- Al Etihad Üniversitesi kontrol noktası, Halep yolu üzerinde yer alan kontrol noktasında sürekli 15 terörist bulunmaktadır.

6- Buğday depoları kontrol noktası, Münbiç-Rakka arasında Cezire yolu üzerinde bulunan kontrol noktasında zırhlı ve doçkaya sahip 15 terörist bulunmaktadır.

7- Faruk barajı olarak tanınan Fırat barajı kontrol noktası, Fırat barajı batı tarafında yer alan kontrol noktasında zırhlı ve 4x4 araçlara sahip 30 terörist bulunmaktadır.

8- Ebu Kehf köyü kontrol noktası, Ebu kehf köyü batı girişinde yer alan kontrol noktasında doçka ve zırhlı araçlara sahip 25 terörist bulunmaktadır. 

 

Hüseyin Bozan - Türkmen Ajans Genel Yayın Yönetmeni

Etiketler: Suriye, Münbiç, ABD, Rusya, Esed, PKK, PYD, YPG, SDG, QSD, YPJ
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin