Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
STM HEYETİ GAZİANTEP'TE İSTİŞARE GÖRÜŞMELERİNDE BULUNDU

Başkan Dr. Emin Bozoğlan başkanlığındaki STM heyeti,11-15 Kasım 2017 tarihleri arasında Gaziantep'te önemli görüşmelerde bulundu.

Okunma: 1038

18.11.2017 14:00

Facebook'ta Paylaş

STM heyeti ilk olarak Cerablus Yerel Meclisi heyeti ile bölgedeki son gelişmelerin değerlendirildiği bir istişare toplantısı yaptı.

Heyet, daha sonra Suriye Diyalog Merkezi (Araştırma Merkezi)'ni ziyaret etti. Ziyarette geleceğe yönelik fikir alışverişlerinde bulunuldu.

STM heyeti, Gaziantep görüşmelerinde sırasında Suriye Geçici Hükümeti ile de özel bir istişare toplantısı gerçekleştirdi. Görüşmede Suriye Geçici Hükümeti Başbakanı Cevad Ebu Hattab ve General Abdulcabbar Agedi ile gündemdeki konular görüşüldü; mevcut sorunlar üzerine çözüm yolları tartışıldı.

STM heyeti, görüşmelerin son gününde önce Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir ve platform yetkilileri ile bir araya geldi. Görüşmede geleceğe yönelik ortak proje ve çalışmala alanları üzerine fikir teatisinde bulunuldu.

STM heyeti, son görüşmesini Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ile gerçekleştirdi. Rektörlük makamında yapılan görüşmede öğrencilere ilişkin sorunlar, talepler ve çözüm önerileri istişare edildi.

Etiketler: Suriye Türkmen Meclisi, Suriye, Türkiye, Gaziantep, Cerablus, Suriye Geçici Hükümeti
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin