Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
SMDK Genel Sekreteri el-Hakim: Cenevre Müzakerelerini ve Esed’in Devre Dışı Bırakılmasını Destekliyoruz

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Genel Sekreteri Nezir el-Hakim, Beşşar Esed ve zümresinin Cenevre 1 Beyanı çerçevesinde siyasi geçiş sürecinde devre dışı bırakılmasını istediklerini söyledi.

Okunma: 909

11.05.2017 16:07

Facebook'ta Paylaş

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Genel Sekreteri Nezir el-Hakim, Suriye sorununun siyasi çözümü için İsviçre’nin Cenevre kentinde yapılan siyasi müzakereleri ve Tam Yetkili Geçici Yönetim Kurulu oluşturulmasını desteklediklerini, Beşşar Esed ve zümresinin Cenevre 1 Beyanı çerçevesinde siyasi geçiş sürecinde devre dışı bırakılmasını istediklerini söyledi.

El-Hakim, Avusturalya’nın Ankara Büyükelçiliği Genel Sekreteri Thomas Sanders ile yaptığı ve SMDK’nın Avusturalya ile ilişkilerinin yanısıra, Suriye’deki son askeri ve siyasi gelişmelerin ele alındığı toplantıda konuştu.

Toplantıda, Cenevre’deki siyasi müzakerelerin başarısı için uluslararası kararları uygulamayan ve iktidarda kalmak için askeri çözümde direten Esed rejiminin devre dışı kalması gerektiğini belirten el-Hakim, Suriye krizinin uzamasının ve DEAŞ gibi terör örgütlerinin ortaya çıkmasının sebebinin de Esed rejimi olduğunu vurguladı.

El-Hakim, toplantıda, son olarak, Esed rejimine müttefikleri tarafından verilen desteğin Suriye halkının katli yolunda kullanıldığına işaret ederek, Avusturalya hükümetinin SMDK ve Suriye Geçici Hükümeti (SGH) aracılığıyla Suriye halkına verdiği destekten dolayı Avusturalya hükümetine teşekkür etti.

Etiketler: Suriye, SMDK, Cenevre, Esed, SGH, BM, ABD, AB, İsviçre, Rusya, İran, Hizbullah, Türkiye, ÖSO, Ankara, Avusturalya
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin