Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Rusya, Esed rejimi ve terör örgütü YPG arasında gizli anlaşma

Independent gazetesi Suriye’nin Badiye bölgesinde Rusya, Esed rejimi ve terör örgütü YPG arasında gizli anlaşma olduğunu açıkladı.

Okunma: 5455

27.07.2017 22:37

Facebook'ta Paylaş

Independent gazetesi Suriye’nin Badiye bölgesinde Rusya, Esed rejimi ve terör örgütü YPG arasında gizli anlaşma olduğunu açıkladı.

Gazetenin öne sürdüğüne göre Rusya, Esed rejimi ve terör örgütü YPG arasındaki işbirliğinin gruplar arasında çatışma çıkmaması için kurulan ortak koordinasyon merkezi aracılığıyla yapıldığı belirtildi.

Independent'ın Suriye muhabiri, Robert Fisk’in raporuna atıfla Rejim güçlerinin Rakka cephesindeki son ilerleyişinin gruplar arasındaki işbirliğinin ne denli önemli olduğuna ve Rusya destekli gruplar ile ABD destekli gruplar arasında Badiye bölgesinde bir sorun çıkmaması için gizli bir anlaşma yaptıklarına dikkat çekti.

Bilindiği gibi terör örgütü YPG öncülüğündeki Suriye Demokratik Güçleri (SDG), Akeyrişi kasabasından rejim güçleri ile yapılan anlaşma gereği çekildi. SDG'nin Rakka’nın güneyindeki bölgeleri rejime teslim edip, Rakka’nın doğusunda rejim güçlerinin DAEŞ’e karşı savaşmasına izin vereceği ifade ediliyor.

QHA

Etiketler: Suriye, Rusya, Esed, YPG, PYD, SDG, PKK, DAEŞ, Independent, Rakka, ABD, Badiye
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin