Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÖSO'ya bağlı Şüheda Karyeten Tugayı, Koalisyonla ilişkisini kesti

Suriye’nin Badiye bölgesinde mücadele eden ÖSO’ya bağlı Şüheda Karyeten Tugayı, Rejime karşı savaşına son vermesini isteyen ABD önclüğündeki koalisyon güçleri ile ilişkilerini kesti.

Okunma: 2261

29.07.2017 16:34

Facebook'ta Paylaş

Suriye’nin Badiye bölgesinde mücadele eden ÖSO’ya (Özgür Suriye Ordusu-Free Syrian Army) bağlı Şüheda Karyeten Tugayı, Rejime karşı savaşına son vermesini isteyen ABD önclüğündeki koalisyon güçleri ile ilişkilerini kesti.

Şüheda Karyeten Tugayı resmi hesabından yayımladığı yazılı açıklamada, Rejime karşı savaşta kendilerini desteklemeyen ve Rejime karşı savaşmalarını da istemeyen ABD önclüğündeki koalisyon güçleri ile ilişkilerini kestiğini duyurdu.

ÖSO’ya bağlı birliğin isminin açıklanmasını istemeyen askeri komutan, Humus’un doğu kırsalındaki Gurab dağı ve Helbe bölgelerinde rejimin operasyon odasını ele geçirmelerinin ardından ABD’nin kendilerini geri çekilmeleri ve rejime karşı savaşa son vermeleri konusunda uyardığını, bu nedenle de Şüheda Karyeten Tugayı’nın ABD önclüğündeki koalisyon güçleri ile ilişkilerini kestiğini açıkladı.

Şüheda Karyeten Tugayı medya bürosu Müdürü Ebu Ömer Karyeten, ABD önclüğündeki koalisyon güçlerinin Rejime karşı savaşmayı ve cephede bulunmayı kesin bir dille reddettiğini söyledi.

Tugay geçtiğimiz aylar içerisinde Ürdün sınırındaki Tenef ve Zekef Karyeten’de konuşlu ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri ile koordine ediyordu.

QHA

Etiketler: Suriye, Şam, Humus, Badiye, ÖSO, Muhalifler, DAEŞ, Esed, İran, ABD, Koalisyon
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin