Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÖSO FIRAT'IN DOĞUSU İÇİN HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRÜYOR!

Milli Ordu’ya bağlı 2. Tümen (Hamza Tümeni), Fırat'ın doğusuna yapılacak harekat için hazırlıklarını sürdürüyor.

Okunma: 2105

03.11.2018 15:16

Facebook'ta Paylaş

Milli Ordu’ya bağlı 2. Kolordu bünyesinde yer alan Seyf Polat komutasındaki 2. Tümen (Hamza Özel Kuvvetler Tümeni), Fırat’ın doğusuna yapılacak olan harekat için hazırlıklarını sürdürüyor.

 

2. Tümen komutanı Seyf Polat, Türkmen Ajans’a yaptığı açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı ile Afrin’i terörden temizledikleri gibi Fırat’ın doğusunu da bölücü terör örgütü YPG/PKK’dan temizleyeceklerini, bunun için de askerlerini sürekli eğitim kamplarında eğitiklerini ve hazırlıklarını en üst seviyeye çıkardıklarını söyledi.
 
Milli Ordu, 30 Aralık 2017 tarihinde Fırat Kalkanı bölgesinde bulunan ÖSO’ya bağlı yaklaşık 30 alt grubun birleşmesiyle kuruldu.
 
 
TSK, FIRAT’IN DOĞUSUNDAKİ TERÖR YÜVALARINI VURMAYA DEVAM EDİYOR
 
Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat’ın doğusundaki Aynul Arap (Arap Pınarı), Tel Abyad, Rasulayn ve Kamışlı bölgesindeki terör yüvalarını vurmaya devam ediyor.
 
Türk Silahlı Kuvvetleri geçtiğimiz günler içerisinde Fırat’ın doğusundaki Aynul Arap bölgesinde bulunan Zor Mağar, Selim ve Körali köyleri ile Tel Abyad bölgesinde bulunan sınır kapısı, Selib Kıran, Munbatih, Tel Fender, Kuneytra, Susike köyü ve Kamışlı’ya bağlı Tel Cihan köyündeki terör örgütü YPG/PKK mevzilerini vurdu.

 

Etiketler: Suriye, Münbiç, Aynul Arap, Tel Abyad, Karakozak, Rasulayn, Kamışlı, Rakka, Fırat'ın Doğusu, TSK, ÖSO, ABD, PKK, YPG, DSG, Milli Ordu, Fırat Kalkanı, Akçakale, Suruç
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin