Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İsrail'in Ortadoğu Projesi (Kürdistan)

Okunma: 3961

21.08.2017 15:39

Facebook'ta Paylaş

*Netanyahu'nun desteklediği ve Barzani'nin önümüzdeki 25 Eylül'de planladıkları "Kürdistan Bağımsızlık Referandumu" her geçen gün yakınlaşıyor.
*Tabiî "Kürdistan" adı altında yeni bir İsrail/Siyonist devleti'nin kurulması planlanıyor, artık İsrail bin kilometreler uzakta değil hemen yanımızda komşumuz olacak.
*Aslında IŞID'ın ortaya çıkması da bir nevi bu konuyla alakalıdır, zira IŞID'la mücadele etmek bahanesiyle ABD ve bazı Avrupa Ülkeleri Kuzey Irak ve Suriye Kürtlerine silah gönderiyor ve onlara askerî eğitim veriyor.
*Tabiî bu projeden Türkmenlerin, Arapların ve bölgenin diğer unsurlarının etkilenmelerinin yanı sıra; komşu ülkelerden Türkiye ve İran birinci derecede ve azamî bir şekil'de kötü etkilenecektir.
*Bugüne kadar "Kabul edilemez, karşıyız, doğru bulmuyoruz .... vb." demeçler ve açıklamalar geldi Türkiye ve İran'dan, artık bu tür medya konuşmalar hiçbir şekil'de işe yaramayacağı herkese aşikardır. 
*Türkiye ve İran eğer "Kürdistan Referandumu" meselesinden cidden rahatsız iseler hali hazırda yapılabilecek en önemli adım şudur: 
- Her iki devlet (Türkiye ve İran) Kuzey Irak'la derhal sınır kapılarını kapatmalı.
- Herhalde böyle iki büyük devlet'in ekonomisini de; 4 milyonluk bir yerel bölgesel yönetimi pek etkilemez.

 

Irak Türkleri Derneği (ITKYD) - Bursa Temsilcisi

Etiketler: Irak, Kerkük, ITC, Türkmenler, Peşmerge, Barzani, ABD, Kürdistan, İsrail, IŞİD, Avrupa, Suriye, Netanyahu, Referandum
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin