Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İslam Coğrafyasında Cehâletin Getirdiği Felâket

Okunma: 2443

09.06.2017 16:33

Facebook'ta Paylaş

Oku! Yaradan Rabbinin adıyla oku!

Uğruna binlerce şehit verdiğimiz cefâ çektiğimiz muazzam dinimiz İslâm'ın ilk emridir oku. "İlim müslümanın yitik malıdır." diyen bir peygambere inanmadık mı? Amenna. Peki ne okuduk ne kadar okuduk?

El-cevap:Okumadık, araştırmadık, ilme mesafeli durduk hattâ ve hattâ okumamakla övündük!

Bugün İslâm coğrafyasında dökülen her kanın sebebi cehaletten başka bir şey değildir. Kurşunu sıkan müslüman, kurşunu yiyen müslüman fakat sevinen gayri-müslim. Bu cehalet değil de nedir?

Yıllarca üzerinde Allah yazan domatesleri araştırdık sübhanallah dedik ama nasıl daha kaliteli domates yetiştiririz demedik.(Allah'ın o domatesteki lafza ihtiyacı varmış gibi) Yıllarca üzerinde Allah yazan inekler, koyunlar aradık ama daha fazla nasıl verim alırız demedik. Yıllarca gavurların yaptığı hacetlere şaşırdık ama kendimiz bir şey üretmedik. İlmin fazlası zarar şirke gireriz dedik ama az olan ilimi bile tahsil etmedik. Erkeklerimizi okullara yolladık kızların okumasına gerek yok dedik. Anamız, bacımız, eşimiz hasta olduğunda kapı kapı bayan doktor aradık. Okumamakla övündük ama okuyan milletlerin icatlarına yıllarca çuval çuval paralar ödedik. Kafirle mücadele için sinek öldürdük ama bataklığı kurutmayı hiç akıl edemedik. Bölündükçe bölündük, siyaseten, mezheben, tuttuğu takımdan, sevdiği yemekten dolayı bölündük birleşmeyi umursamadık.

Kan gölüne dönen İslam coğrafyasının her damla kanının sebebi cahil müslümanlardır.

Ve bugün, yıllarca Hicri-Miladi takvimde birleşemeyen müslüman devletler, başka bir müslüman devlet olan Katar'ı ateşe atmak için birleştiler. Tükürsek boğulacak İsrail için birleşmedik, ama müslüman ülkeleri paylaşmak için birleştik. Din-i İslam-ı Mübîn için tek yürek olmadık, mazlum müslümanlara birleşip bomba yağdırdık. Ölen şehitlerimizi değil futbolcuları konuştuk. Yiten itibarımız için değil uyuşturucudan hapis yatan sözüm ona sanatçı müsvetteleri için ağladık. Hâsılı iki cihan güneşinin batılı yıkmak için kuşandığı kılıcın kabzasında bir dirhem gümüş olmak yerine din kardeşinin üstüne yağan bombalara barut olduk. Allah ümmet-i Muhammed'i okumakmakla övünen bir ümmetten kurtarıp, yitik malı olan ilmi aramanın peşine koşanlardan eylesin. Muhabbet ile. Emin Özcân

Etiketler: İslam, Katar, Müslümanlar, Hicri-Miladi, Allah
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin