Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
FUTBOL iLE HAYATA TUTUYORLAR

IRAK’ın Türkmen kenti Kerkük’te minik Kartalllar sahaya indi.BJK tarafında Irak’ın Erbil ve Kerkük şehrinde başlatılan futbol çalışmalarında Futbol okulları sezonu açtı.

Okunma: 2823

12.07.2017 16:53

Facebook'ta Paylaş

Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği Irak Masasından yapılan açıklamada Irak'ın Kerkük kentinde Türkmen sporuna destek olmak, genç yetenekleri keşfetmek ve eğitmek amacıyla açılan  Beşiktaş Futbol Okulu’nun ilk öğrencileri sahaya indiği bildirildi.

Irak’ta Erbil ve Kerkük'teki Türkmen Spor Kulübünde organize edilen futbol okulunun açılışına katılan 1903 Karakartallar Derneği Başkanı Cengiz Sarıkaya Kırım Haber Ajansı  muhabirine yaptığı açıklamada’’"Bu futbol okulumuzun Beşiktaş Kulübü Başkanı  sayın Fikret Orman'ın sponsorudur. Başkanımız Fikret Orman ve yönetim kurulumuz sponsor olarak buradaki çocuk ve gençlere ücretsiz hizmet sunulmasını sağladılar.Şampiyonlukla taçlanan bu sezonda Erbil’de Kerkük’te sporla neşelenen çocuklar gençler bizi gurulandırıyor. Özeliikle bu  türspor okullarımızın faaliyetleri din, dil ve ırk gözetmeksizin herkese sunulan bir hizmettir’’dedi.

Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Fikret Orman’ın özel olarak takip ettiği Futbol okulları bölgede büyük ilgi görmeye başladı.

Irak’ta yaşanan iç savaşa rağmen, futbol aşkı tüm Irak'tı gençler arasında varlığını sürdürüyor. Iraklı gençler bulabildikleri Barcelona, Real Madrid, Manchester United, Liverpool, Dortmund formalarının yanında ardık Beşiktaş forması ile Erbil,Kerkük ve Bağdat sokaklarında dolaşıyorlar.Özellikle Musul’da çatışamalardan Kerkük’e sığınan çocuk ve gençlerin moral kaynağı Başiktaş futbol okulu ve Kara Kartal Forması. Türkmen, Arap ve Kürt gençlerin üzerindeki  Beşiktaş forması artık Irak’ta bir ayrıcalık.

Etiketler: Irak, Kerkük, Türkmeneli, Beşiktaş, Kara Kartal, BJK, 1903 KaraKartallar, Fikret Orman, Real Madrid, Manchester United, Liverpool, Dortmund, Barcelona, Erbil, Bağdat
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin