Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
FIRAT KALKANI BÖLGESİNDE GRUPÇULUK DÖNEMİ BİTİYOR!

Suriye Geçici Hükümeti, SMDK başkan yardımcısı, Türk yetkililer ve 35 ÖSO birliği temsilcileri, Fırat Kalkanı bölgesinde bulunan Özel Kuvvetler karargahında toplantı düzenledi.

Okunma: 4761

25.10.2017 12:49

Facebook'ta Paylaş

Toplantı da Fırat Kalkanı bölgesinde bulunan tüm geçiş kapılarının yönetimini birleştirme ve kapılardan elde edilen gelirlerin Suriye Geçici Hükümet, Yerel Meclisler ve ÖSO birlikleri arasında eşit bir şekilde dağıtılmasına anlaşıldı.

Toplantıya katılanlar,  birlikler ve gruplar döneminden düzenli orduya geçiş konusunda anlaştı.

1. Aşamada bölgede 3 kolordu kurulacak ve bu kolordular, Sultan Murat Kolordusu, Milli Muhalif Kolordusu ve Cephet'ül Şamiye Kolordusu'na ayrılacak.

2. Aşamada ise bir ay sonra bölgedeki birlikler isimlerinden arındırılacak ve düzenli orduya şu şekilde geçilecek: her kolordu'da 3 tümen olacak, her tümen'de 3 tugay ve her tugay'da da 3'er tabur olacak.

Ayrıca toplantıya katılan tüm birlikler, ellerindeki silahları, araçları, ekipmanları ve karargahları, Suriye Geçici Hükümet'ine bağlı Savunma Bakanlığı'na teslim edecek. taraflardan birinin anlaşmaya uymaması durumunda sözleşmesi feshedilecek.

Toplantıya katılan 35 birliğin tamamı anlaşmaya imza attı. 

Etiketler: Suriye, Halep, ÖSO, Fırat Kalkanı, Gaziantep, Kilis, Vali, MİT, Özel Kuvvetler, SMDK, Geçici Hükümet, Ordu
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin