Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
"FETÖ'nün Türk Dünyası'ndaki faaliyetlerine son verilmeli"

Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği yönetim kurulu 15 Temmuz Darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle yayımladığımesajda, FETÖ'nün Türk Dünyası'na yönelik faaliyetlerine dikkat çekti.

Okunma: 2483

16.07.2017 15:09

Facebook'ta Paylaş

Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği (TKÜUGD) yönetim kurulu 15 Temmuz Darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, FETÖ'nün Türk Dünyası'na yönelik faaliyetlerine dikkat çekti.

Mesajda Türk Dünyası’nın birçok bölgesinde FETÖ yapısının aktif olarak faaliyet gösterdiği vurgulanarak Fethullahçı Terör Örügütü'nün (FETÖ) geçtiğimiz yıl 15 Temmuz'da yaptığı darbe girişimi sırasında yaşananların ve geçen 1 yıllık sürecin Türk Dünyası’nda iyice anlatılmasının gerekli olduğu belirtildi.

Dernek Başkanı Güngör Yavuzaslan imzalı açıklamada: "FETÖ yapısının hamleleri ülkemizde ve dünyada yeni nesil terör eylemlerindendir. FETÖ yapılanmasının Türk Dünyası’ndaki tüm faaliyetlerine son verilmesi gerekiyor. Terör her yerde terördür" denildi.

TKÜUGD’nin açıklamasında, "Biz gazetecilere ve basın kurumlarına FETÖ ile mücadelde büyük görev düşmektedir. Bu tehlike sadece Türkiye’yi değil Türkçe konuşan tüm coğrafyaya tehdittir. Bu yapı basit üniformalı bir darbe teşkilatı değil, yeni nesil ve farklı bir terör örgütüdür" ifadelerine de yer verildi.

Bilindiği gibi FETÖ yapılanması Türk Dünyası'nda çeşitli isim ve kuruluşların kılıfı altında veya doğrudan faaliyet gösteriyor.

QHA

Etiketler: Türk Dünyası, FETÖ, Türkiye, Türkçe, TKÜUGD
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin