Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Esed Rejimi Zindanlarında Akıbeti Belirsiz 1600 Filistinli Mülteci Var

Gayrı resmi insan hakları örgütü olarak faaliyet gösteren Suriye Filistinlileri Çalışma Grubu tarafından yayınlanan raporda, Suriye’de kaçırıldıktan sonra akıbetleri bilinmeyen bin 600 Filistinli’nin Esed rejimine ait hapishanelerde tutulduğu belirtildi.

Okunma: 1383

09.05.2017 13:53

Facebook'ta Paylaş

Örgüt tarafından dün yayınlanan raporda, rejim güçleri tarafından herhangi bir istatiski veri yayınlanmadığı için tutuklu sayısının çok daha fazla olduğu ifade edilirken, tutuklular hakkında daha fazla bilgi verilmedi.

Tutuklu ailelerinin tutuklulara dair kesin verilerin yayınlanmaması ve öldürülme korkusu nedeniyle kaygılı olduğu vurgulanan raporda, tutuklu ailelelerinin bu nedenle akrabaları hakkında herhangi bir araştırma yapamadıkları değerlendirmesi yapıldı.

Rapoda, Esed rejiminden hapishanelerde tutulan Filistinlileri derhal serbest bırakması ya da akıbetleri hakkında bilgi vermesini talep eden örgüt, Esed rejiminin Filistinlileri tuttuğu hapishanelerde tutuklulara savaş suçu sayılabilecek muamelerde bulunduğuna dikkat çekti.

Londra merkezli Suriye Filistinlileri Çalışma Grubu, Suriye’deki Filistinlilerin durumuna dair günlük raporlar yayınlıyor. Örgütün resmi internet sayfasının açıkladığı veriler ve Birleşmiş Milletler’in (BM) raporlarına göre, Suriye’de halen yaşayan 450 bin Filistinli mültecinin 95 bini tıbbi gereksinimlerden yoksun halde yaşıyor.

Etilaf

Etiketler: Suriye, Filistin, Londra, BM, Esed, SMDK
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin