Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
DAEŞ EMİRLERİ, SDG’DE KOMUTAN OLDU!

Suriye’nin Cezire bölgesinde (Rakka, Haseke ve Deir Ezzor) ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin hava desteğiyle ilerleyişini sürdüren terör örgütü PKK’nın paravan kuruluşu Suriye Demokratik Güçleri’ne (SDG) teslim olan DAEŞ emirleri, SDG’de komutan oldu.

Okunma: 6007

20.07.2018 13:03

Facebook'ta Paylaş

Horrya Press'in haberine göre, DeirEzzor'un batısı ve kuzeyinde terör örgütü PKK'nın paravan kuruluşu SDG'ye teslim olan DAEŞ emirleri, SDG cezaevinde 10 gün tutuklu kaldıktan sonra SDG'de komuta kademesinde görev almaya başladı.

Suriye’nin Cezire bölgesinde SDG’ye teslim olan DAEŞ emirlerinin yanı sıra yüzlerce örgüt militanı da şimdi SDG bünyesinde yer almaktadır.

SDG’de görev almaya başlayan DAEŞ emirlerinden bazıları şunlardır:

Hayis el-Selman: Hacı Hayis olarak bilinen bu kişi, Deir Ezzor’da DAEŞ’e ilk biat edenlerdendir ve örgütte Khaşam kasabası İslami Polis birimi komutanıydı, Şimdi ise SDG’de Deir Ezzor istihbarat biriminde yetkili.

Abdülkerim el-Asaf: Kerum el-Emni (Çelik Güvenlikçi) kod adıyla bilinen el-Asaf, DAEŞ’te güvenlik görevlisiydi, muhalif gazetecileri tutuklayıp idam ediyordu, Şimdi ise SDG’de Haseke istihbarat biriminde yetkili.

Selman el-Bilal: Ebu Selman el-Emni (Güvenlikçi Ebu Selman) kod adıyla bilinen el-Bilal, DAEŞ’te üst düzey güvenlik yetkilisiydi, Şimdi ise SDG’de Deir Ezzor bölgesinde komutan.

Hineş el-Omar: Ebu Muaviye Muheymidi kod adıyla bilinen el-Omar, DAEŞ’te şeri yetkilisiydi, Şimdi ise SDG’de Haseke kırsalında komutan.

Muhammed Türki Şihab: Ebubekir Muheymidi kod adıyla bilinen Şihab, DAEŞ’te şeri yetkilisiydi, Şimdi ise SDG’de Haseke kırsalında komutan.

Rusya'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Vassily Nebenzia, Şubat ayında BM Güvenlik Konseyinde terör örgütü PYD/PKK'nın Suriye'de serbest bıraktığı 400 DAEŞ’liden 120’sinin Suriye Demokratik Güçleri (SDG) saflarına katıldığını açıkladı. 

Etiketler: Suriye, Rakka, Haseke, Deir Ezzor, Cezire, ABD, Rusya, BM, DAEŞ, IŞİD, ISIS, İD, PKK, PYD, YPG, SDG
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin