Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BAYIR BUCAK’TA TÜRKMEN EVLERİ GASP EDİLİYOR!

Suriye rejimi, İdlib’in Fua ve Kefriye kasabalarından tahliye edilenleri, Bayır Bucak’ın Ras’ul Basit bölgesinde Türkmenlere ait evlere yerleştirmeye başladı.

Okunma: 2459

30.07.2018 13:10

Facebook'ta Paylaş

Suriye rejimi, Geçtiğimiz günlerde İdlib’in Fua ve Kefriye kasabalarından tahliye edilenleri, Lazkiye’nin Bayır Bucak bölgesindeki Ras’ul Basit köyünde gasp ettikleri Türkmen evlerine yerleştiriyor.

Rejime bağlı Lazkiye Valisi İbrahim Hıdır el-Salim, Resulü Azam Topluluğu Başkanı Eymen Zeytün, Yürütme kurulu üyesi Mudar Mansura, Lazkiye valiliği halkla ilişkiler müdürü Beşar Dendeş ile berabindeki heyet, Gasp edilen Türkmen evlerine yerleştirilen Fua ve Kefriye’li milislerin ailelerine yardım dağıttı. Lazkiye valiliği, Gasp edilen Türkmen evlerine yerleştirilen milislere ve ailelerine yeni aile cüzdanı ve kimlik dağıtımına da başladı.

SURİYE TÜRKMEN KİTLESİ PARTİSİ, TÜRKMEN EVLERİNİN GASP EDİLMESİNİ KINADI

Suriye Türkmen Kitlesi Partisi Genel Sekreteri Av. İbrahim Veyso, Esed rejimi tarafında Bayır Bucak’ta zorla göç ettirilen Türkmenlere ait evlere Fua ve Kefriye’den tahliye edilen milislerin ailelerinin yerleştirilmesi ve demografik yapının değiştirilmesini kınadı.

Av. İbrahim Veyso, Esed rejiminin bölgede varlığını yaklaşık bin yıldır devam ettiren Türkmenleri zorla göç ettirerek demografik yapıyı değiştirmeye çalıştığını açıkladı. Suriye Türkmen Kitlesi Partisi Genel Sekreteri Av. İbrahim Veyso, Arazilerin tekrar göç ettirilen sahiplerine iade edilmesi ve demografik yapının değiştirilmesinin engellenmesi için Uluslararası topluluğu, İnsan hakları örgütlerini, Türk yetkilileri ve Suriye Türkmen Meclisi’ni harekete geçmeye çağırdı.

 

Hüseyin Bozan

Etiketler: Suriye, Lazkiye, Bayır Bucak, Türkmen Dağı, Suriye Türkmenleri, Fua, Kefriye, Esed, Rejim, Suriye Türkmen Kitlesi Partisi, Suriye Türkmen Meclisi
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin