Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Amerika'nın Haseke'deki Üsleri!

ABD'nin Suriye'nin kuzey doğusundaki Haseke ilinde bulunan üsleri hakkında bilinmeyeneri siz değerli okuyucularımız için araştırdık.

Okunma: 5029

02.12.2017 16:50

Facebook'ta Paylaş

Amerika'nin Haseke ili sınırları içerisindeki en büyük üssü şüphesiz Rimeylan üssüdür, Irak sınırına yaklaşık 15 km mesafedeki Rimeylan üssünde ABD, Erbil üzerinden gelen silahları PYD/PKK'ya burada teslim ediyor.
 
 
TEL BAYDER ÜSSÜ
 
ABD'nin bölgedeki 2 numaralı üssü ise Tel Bayder üssüdür, ABD bu üssü silah ve mühimmah deposunun yanı sıra zorla silah altına alınanların eğitiminde kullanıyor ve çatışma bölgelerine silah ve terörist dağıtımını da bu üssden yapıyor.
 
 
LİVE STONE/SEDDÜL GARBİ ÜSSÜ
 
ABD'nin bölgedeki 3 numaralı üssü ise Live Stone/Seddül Garbi (Batı Baraj) üssüdür, ABD'li subaylar bu üss'te PYD/PKK'lı teröristlere mayın temizleme ve silah bakımı eğitimi veriyor, ayrıca Seddül Garbi (Batı Baraj) üssünde helikopter pisti bulunmaktadır.
 
 
CEBELİ ABDÜLAZİZ ÜSSÜ
 
ABD'nin bölgedeki 4 numaralı üssü Cebeli Abdülaziz üssüdür, bu üss aynı zamanda Radyo kulesi üssü ve Muhmiyet Gazlan üssü olarakta bilinmektedir. ABD bu üssü özel olarak aylık 600 dolar maaşlı mayın temizleme gönüllüsü teröristlerin eğitiminde kullanmaktadır.
 
 
SİLOLAR ÜSSÜ
 
ABD'nin bölgedeki 5 numaralı üssü ise Deyirzor (Khurafi) yolu üzerindaki Silolar (buğday ambarları) üssüdür, ABD'nin bu üssünde ise ağır silahlar, havan ve tank eğitimi almış teröristler bulunmaktadır ve bu teröristler genel olarak Türkiye sınırında görev yapmaktadır.
 
 
CEBSE KONUTLARI ÜSSÜ
 
ABD'nin bölgedeki 6 numaralı üssü ise Cebse konutları üssüdür, PYD/PKK'lı teröristlerin askeri bölge ilan ettiği üss'de çok sayıda ABD'li subay ve askerin yanı sıra helipkopter pisti bulunmaktadır.
 

Etiketler: ABD, Amerika, Suriye, Haseke, PYD, PKK, YPG, Türkiye, SDG
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin