Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AB, Esed Rejimine Yönelik Yaptırımlara 3 Bakanı Dahil Etti

Avrupa Birliği (AB), dün, Esed rejimine yönelik uyguladığı yaptırımların süresini 2018 Haziran sonuna kadar uzattığını ve yaptırım listesine rejime bağlı 3 yetkilinin daha eklendiğini açıkladı.

Okunma: 961

30.05.2017 18:34

Facebook'ta Paylaş

Birlik tarafından, dün yayınlanan yazılı açıklamada, Esed rejimine bağlı güçlerin 6 yılı aşkın bir süredir Suriye halkına karşı uyguladığı şiddet ve katliamda rol alan 3 bakanın daha yaptırım listesine eklendiği duyuruldu. Listede rejime bağlı 240 kişi ve 67 oluşum bulunuyor.

AB tarafından uygulanan yaptırımlar, Esed rejiminden petrol alımının durdurulması ve rejime her türlü hazır yakıt ve petrol ürününün satışının yasaklanmasını içeriyor. Ayrıca, rejimin AB ülkelerindeki yatırımlarına el konulmasının yanısıra, merkez bankasının bu ülkelerdeki varlığının dondurulması da yaptırımlar arasında.

Uygulanan yaptırımlar içinde Esed rejimine teknolojik alet satışı ile internet ve mobil cihazlarının satışının da durdurulması bulunuyor.

AB tarafından yayınlanan yazılı açıklamada, AB’nin Suriye’de kalıcı bir siyasi çözüme ulaşılmasını öncelediğine vurgu yapılarak, kuşatma ya da ulaşılması güç bölgelerde bulunan Suriyeli sivillere insani yardım sağlamaya devam edileceğinin altı çizildi.

Birlik, 14 Kasım 2016 tarihinde de Suriye halkına yönelik şiddet ve katliam olaylarına karıştıkları gerekçesiyle Esed rejimine bağlı 18 yetkiliye yaptırım uygulamıştı. Etilaf

Etiketler: Suriye, AB, Esed
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin